Magazyn i sprzedaż:
80-299 Gdańsk
ul. Jana Keplera 10

O nas

Firma BIMEX istnieje na polskim rynku już ponad 30 lat, dzięki temu może pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie dystrybucji, doradztwa oraz doboru łożysk ślizgowych do różnych zastosowań.

Produkujemy szeroką gamę tulei na pierwszy montaż do wielu podzespołów motoryzacyjnych, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych oraz wielu innych urządzeń i narzędzi.

Zamówienia poszczególnych łożysk można u nas dokonać zarówno na podstawie oferty, tabel wymiarowych, a także (przy większych ilościach) przesyłając nam rysunek techniczny lub akceptując rysunek wykonany przez Bimex.

Za sprawą ciągłego rozwoju, Bimex systematycznie poszerza swoją ofertę i powiększa powierzchnię magazynową.

Obecnie na magazynie posiadamy kilka milionów sztuk różnych rodzajów łożysk.

budynek firmy bimex

Siedziba firmy BIMEX

Wyłączny dystrybutor Federal Mogul Bimet S.A na Polskę

Od 12 lat Bimex jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski łożysk ślizgowych produkowanych przez Federal Mogul Bimet S.A.

Chociaż głównym celem działalności jest sprzedaż hurtowa łożysk na rynku wewnętrznym posiadamy kilka tysięcy odbiorców incydentalnych oraz stałych odbiorców w Rosji, Ukrainie, Litwie, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Ponadto wielu klientów detalicznych nabywa u nas inne części silnikowe.

Staramy się także utrzymywać wystarczające zapasy części do naprawy głównej silnika Wola Henschel H6 i H12 a w szczególności : tłoki, tuleje, zawory, pierścienie, półpanewki, uszczelki, rozpylacze, gniazda zaworowe, sworznie itp.

magazyn firmy bimex

Magazyn firmy BIMEX

Dobrze zaopatrzony magazyn

Zdecydowana większość towarów z naszej oferty dostępna jest od ręki, ale dzięki sprawnie działającemu zespołowi jesteśmy w stanie szybko dostarczyć nietypowe wyroby i zapewnić ciągłość dostaw. W naszej wieloletniej działalności zaufało nam już wiele średnich i dużych firm, które z powodzeniem współpracują z nami od wielu lat. Wśród naszych odbiorców jest także kilkanaście spółek giełdowych.

Łożyska ślizgowe przez nas oferowane znajdują swoje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, przy produkcji maszyn rolniczych, w przemyśle elektrotechnicznym, lotniczym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym i w wielu innych branżach, które bazują na wykorzystaniu łożysk ślizgowych.